مشکل پاک و حذف شدن خودکار عدد ۰ صفر

در این انجمن مشکلات مربوط به لیبره آفیس و غیره را حل میکند
ارسال پست
taleb
عضو جدید
عضو جدید
تشکر شده: 2 دفعات

مشکل پاک و حذف شدن خودکار عدد ۰ صفر

پست توسط taleb »

سلوس گنوم تو لیبره افیس calc ۶.۴ اکسل چه با زبان فارسی چه انگلیسی اعدادی که قبلش ۰ صفر هست مثل ۰۱ - ۰۰۱ - ۰۰۱ بعد تایپ خودکار حذف میشه . چیکار میشه کرد ؟ تشکر
آواتار کاربر
alirezajahanifard
مدیر انجمن
مدیر انجمن
جواب ها: 1
تشکر کرده: 5 دفعات
تشکر شده: 8 دفعات
تماس:

Re: مشکل پاک و حذف شدن خودکار عدد ۰ صفر

پست توسط alirezajahanifard »

taleb نوشته شده: سه‌شنبه 26 فروردین 1399, 11:12 pm سلوس گنوم تو لیبره افیس calc ۶.۴ اکسل چه با زبان فارسی چه انگلیسی اعدادی که قبلش ۰ صفر هست مثل ۰۱ - ۰۰۱ - ۰۰۱ بعد تایپ خودکار حذف میشه . چیکار میشه کرد ؟ تشکر
اعدادتون چند رقمی هستند؟ بر فرض که میخوایید شماره موبایل بنویسید و میخوایید صفر اون هم نمایش داده بشه
کلید ترکیبی ctrl + 1 را همزمان فشار بدید از تب numbers در بخش category روی number کلیک کنید در انتهای صفحه desimal places رو به صفر تغییر بدید و leading zeroes رو به 11 تغییر بدید در نهایت بر روی ok کلیک کنید
taleb
عضو جدید
عضو جدید
تشکر شده: 2 دفعات

پست توسط taleb »

[/quote]
اعدادتون چند رقمی هستند؟ بر فرض که میخوایید شماره موبایل بنویسید و میخوایید صفر اون هم نمایش داده بشه
کلید ترکیبی ctrl + 1 را همزمان فشار بدید از تب numbers در بخش category روی number کلیک کنید در انتهای صفحه desimal places رو به صفر تغییر بدید و leading zeroes رو به 11 تغییر بدید در نهایت بر روی ok کلیک کنید
[/quote]

انجام دادم فرقی نکرد . هیچ کدام از گزینه های پیش فرض بخش format در number هم میزنم تغییری ایجاد نمیشه. البته تعداد ارقام مسئله نیست چون صفر اول اعداد رو نشون نمیده اصلا
آواتار کاربر
alirezajahanifard
مدیر انجمن
مدیر انجمن
جواب ها: 1
تشکر کرده: 5 دفعات
تشکر شده: 8 دفعات
تماس:

پست توسط alirezajahanifard »

من فایل شما رو باز کردم و یک مشکلی که توی لیبره آفیس هست و تا حال حاضر رفع نشده که فکر میکنم روی زبان فارسی هم اعمال میشه اینه که وقتی شما وضعیت سلول رو عوض میکنید مثلا از حالت text به number یا به هر چیزه دیگه قبل از اون یک کاما میزاره و وقتی کاما رو بر میدارید درست میشه و بعد باید تغییر وضعیتش بدید
توی عکس مشخص کردم
تصویر

یک نکته ای پیش میاد که خوب اگر تعداد سلول ها زیاد باشه چطور مشکل رو رفع کنیم
راهکارش خیلی ساده است
از منوی edit گزینه find & replace یا کلید ترکیبی ctrl + H رو همزمان بزنید در بخش find کپی از کاما رو قرار بدید و بعد بر روی replace all کلیک کنید تا تغییرات اعمال بشه
ارسال پست