بوت نشدن فدورا 33 بعد از نصب درایور گرافیک Nvidia

پرسش و پاسخ های مرتبط با نصب و راه اندازی لینوکس سالاس
ارسال پست
darkgeologist
تازه وارد
تازه وارد

بوت نشدن فدورا 33 بعد از نصب درایور گرافیک Nvidia

پست توسط darkgeologist »

سلام
فدورا 33 رو نصب کردم
گرافیک nvidia رو طبق این راهنما نصب کردم
https://linuxconfig.org/how-to-install- ... -fedora-31
گرافیک سیستم geforce 9500 gt هست که نسخه ی 340 درایور مربوط به اونه
همه چیز رو کامل نصب شده ولی سه مسئله هست
بعد از اینکه درایور نصب شد و من nvidia-xconfig رو رو اجرا کردم و init 3 و init 5 رو اجرا کردم ، دیگه نمیدونستم چه کار دیگه ای باید انجام بشه و ریبوت کردم سیستم رو و به این مسائل بر خوردم
1.بعد از نصب درایور گرافیک یه کرنل جدید (5.9) توی گراب ظاهر شده (البته توی پکیج های گرافیک یه پچ 5.9 قرار داده بود) و من فک نمیکردم این باشه و نمیدونم چکنم باهاش
وقتی کرنل 5.9 رو انتخاب میکنم فدورا بوت نمیشه به محیط گرافیکی و انگار هیچ درایوری وجود نداره ، نمیدونم چطور برم تو حالت کامند
2. وقتی کرنل 5.8 رو انتخاب می کنم همین اتفاق می افته
میشه راهنمایی کنید ازین مرحله بگذرم؟ نمیخوام فدورا رو پاک کنم
3.چطور این کرنل های و این گزینه ها رو حذف یا اضافه کنم؟نیازه که 5.9 و 5.8 باشن و اون گزینه ی سوم چیه دقیقا؟
وقتی کرنل 5.8 رو انتخاب میکنم برای بوت شدن صفحه اینطوری میشه و هیچ بازخورد گرافیکی نمیبینم و همینطوری میمونه
وقتی کرنل 5.8 رو انتخاب میکنم برای بوت شدن صفحه اینطوری میشه و هیچ بازخورد گرافیکی نمیبینم و همینطوری میمونه
WhatsApp Image 2020-11-30 at 3.19.53 PM (1).jpeg (15.98 KiB) مشاهده 4999 مرتبه
توی گراب این کرنل ها اضافه شده و گزینه ی سوم نمیدونم چیه و بعد از نصب گرافیک اضافه شده
توی گراب این کرنل ها اضافه شده و گزینه ی سوم نمیدونم چیه و بعد از نصب گرافیک اضافه شده
WhatsApp Image 2020-11-30 at 3.19.53 PM.jpeg (37.29 KiB) مشاهده 4999 مرتبه
وقتی از کرنا 5.9 وارد میشم صفحه چند ثانیه اینطوریه و بعد مجدد مثل صفحه ی پایین سیاه میمونه
وقتی از کرنا 5.9 وارد میشم صفحه چند ثانیه اینطوریه و بعد مجدد مثل صفحه ی پایین سیاه میمونه
WhatsApp Image 2020-11-30 at 3.19.53 PM (2).jpeg (14.19 KiB) مشاهده 4999 مرتبه
واقعا توزیع سر راستیه میخوام کاربرش بمونم
ممنون
آواتار کاربر
phoenix_forum
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
جواب ها: 7
تشکر کرده: 8 دفعات
تشکر شده: 8 دفعات
تماس:

Re: بوت نشدن فدورا 33 بعد از نصب درایور گرافیک Nvidia

پست توسط phoenix_forum »

سلام
کلیدهای ترکیبی CTRL+ALT+F2 رو بزنید تا وارد کنسول بشید در نهایت دستور زیر رو در کنسول تایپ کنید

کد: انتخاب همه

systemctl restart systemd-logind
ارسال پست