تشخیص سالم بودن سخت افزاری میکروفن

در این قسمت به بررسی و پرسش و پاسخ پیرامون سالاس در لپ تاپ ها خواهیم پرداخت.
ارسال پست
taleb
عضو جدید
عضو جدید
تشکر شده: 2 دفعات

تشخیص سالم بودن سخت افزاری میکروفن

پست توسط taleb »

لپ تاپ من مدتی هست که اسپیکرش خرابه . از وقتی که اسپیکر خراب شد میکروفن داخلی لپ تاپ که روی مانیتور و کنار وبکم هست هم کار نمیکنه . میخواستم بدونم تو سلوس چطور میشه فهمید میکروفن اصلا سالم هست یا نه و مشکل کار نکردن میکروفن چی هست . من بخش تنظیمات صدا رو دیدم درایور به درستی نصب شده و در بخش input بخش انتخاب دیوایس برای صدای ورودی دو گزینه هست :
built-in audio analog stereo و monitor of built-in audio analog stereo

در بخش کانکتور دو نوع میروفن هست برای انتخاب یکی میروفن و دیگری اینترنال میکروفن که در هر دو حالت وقتی دیوایس روی built-in فعال باشد بدون هیچ صدایی در بخش کانکتور نمایشگر دریافت صدا رو نشون میده که متغییر هست و روی میکروفن داخلی شدت بیشتری هم داره .
اما وقتی دیوایس روی monitor باشه بخش کانکتور کلا محو میشه که یعنی یا میکروفن سوخته یا نصب نیست
آواتار کاربر
alirezajahanifard
مدیر انجمن
مدیر انجمن
جواب ها: 1
تشکر کرده: 5 دفعات
تشکر شده: 8 دفعات
تماس:

Re: تشخیص سالم بودن سخت افزاری میکروفن

پست توسط alirezajahanifard »

taleb نوشته شده: دوشنبه 11 آذر 1398, 8:15 am لپ تاپ من مدتی هست که اسپیکرش خرابه . از وقتی که اسپیکر خراب شد میکروفن داخلی لپ تاپ که روی مانیتور و کنار وبکم هست هم کار نمیکنه . میخواستم بدونم تو سلوس چطور میشه فهمید میکروفن اصلا سالم هست یا نه و مشکل کار نکردن میکروفن چی هست . من بخش تنظیمات صدا رو دیدم درایور به درستی نصب شده و در بخش input بخش انتخاب دیوایس برای صدای ورودی دو گزینه هست :
built-in audio analog stereo و monitor of built-in audio analog stereo

در بخش کانکتور دو نوع میروفن هست برای انتخاب یکی میروفن و دیگری اینترنال میکروفن که در هر دو حالت وقتی دیوایس روی built-in فعال باشد بدون هیچ صدایی در بخش کانکتور نمایشگر دریافت صدا رو نشون میده که متغییر هست و روی میکروفن داخلی شدت بیشتری هم داره .
اما وقتی دیوایس روی monitor باشه بخش کانکتور کلا محو میشه که یعنی یا میکروفن سوخته یا نصب نیست
سلام سه تا نرم افزار هست که با هر کدوم راحت بودید میتونید از اون استفاده کنید

کد: انتخاب همه

sudo eopkg install checkbox-gui
یا
sudo eopkg install phoronix-test-suite
نرم افزار سوم رو باید از طریق snap نصب کنید
که قبل از نصب برنامه باید snap رو نصب داشته باشید

کد: انتخاب همه

sudo snap install hw-probe
ارسال پست