ابزار کاربر

ابزار سایت


software:communication:chat_instant_messaging:ring

ring.jpg

نام برنامه Ring

توضیحات

امروز قصد معرفی نرم افزار رینگ رو داریم،نرم افزاری آزاد و رایگان که قابلیت های متعددی رو در اختیار ما قرار میدهد.این پیام رسان خوش ساخت تفاوت های عجیبی با نمونه های موجود در فروشگاه های نرم افزاری دارد. این نرم افزار برای سیستم عامل های گنو/لینوکس،مک،اندروید و ویندوز موجود هست.یکی از قابلیت های این نرم افزار رمزنگاری تمامی پیغام ها،تماسهای صوتی و تصویری میباشد وبرای کسانی که حریم خصوصی رو به هر چیزی ترجیح میدهند خبرخوب اینکه این برنامه برای فعال سازی به هیچ شماره تلفن و ایمیلی نیاز نداره و با ساخت یک یوزر و پسورد فعال میشه،با وارد شدن به منوی تنظیمات پین کدی رو برای فعال سازی یک اکانت در چند سیستم عامل را میوان میسر ساخت.

یکی از مزیت های جالب این نرم افزار با وجود امکان p2p که هر دو طرف باید بر خط باشند اینه که برای پیدا کردن افراد از DHT (مثل تورنت) و برای رسوندن پیام از Block chain (مثل بیت‌کوین) استفاده میکند که یعنی لازم نیست هر دو طرف بر خط باشند!

طبق تست های انجام گرفته،نرم افزار رو در گوشی اندرویدی نصب و سپس نرم افزار رو در سمت دسکتاپ توسط پین کد و رمز فعال کردیم که یک عمل موفق آمیز بود.اما در رایانه ای دیگر با گوشی دیگر،ابتدا برنامه را در رایانه فعال و سپس در گوشی نصب کردیم که با وارد کردن پین کد و رمز به هیچ وجه سینک و حتی ورود انجام نگرفت.البته اینها به دلیل بتا بودن نرم افزار هست.

یکی دیگر از معایب این نرم افزار عدم وجود ایموجی و استیکر و همچنین نبود گزینه ای برای ارسال فایل و عکس هست و ظاهرا یک پیام رسان ساده با امکان تماس صوتی و تصویری رو در اختیار داریم و یک نقطه ضعف اساسی برای این پیام رسان به حساب می آید،البته به دلیل بتا بودن نرم افزار این کم و کسری ها طبیعی هست و در آینده قرار هست این امکانات بهش اضافه بشه که قطعا محبوبیت این مسنجر رو بالا میبره نسبت به سایر پیغام رسان های فعلی.

نکته ای که باید بهش اشاره کنم اینه که این مسنجر کاری به مخاطبین فعلی شما که در روی گوشی دارین نداره و برای اضافه کردن اشخاص نیاز هست که Ring ID و یا یوزر طرف مقابل رو داشته باشید.

دسته بندی

مجوز

MIT

دستور نصب فدورا

اگر دستور Flatpak (مدیر بسته) را نصب داشته باشید

sudo dnf install -y flatpak
flatpak install flathub cx.ring.Ring

برای اجرای رینگ از آموزش زیر استقاده بکنید دستور Flatpak (مدیر بسته)

دستور نصب اوبونتو

software/communication/chat_instant_messaging/ring.txt · آخرین ویرایش: 2018/12/28 19:50 توسط phoenix

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki