ابزار کاربر

ابزار سایت


tutorials:file_system:encrypting_your_home_folder

رمز گذاری پوشه خانگی (Encrypting your Home folder)

اگر کسی دسترسی فیزیکی به رایانه شما داشته باشد, به سادگی میتواند به تمام داده های غیر رمزگذاری شما دسترسی داشته باشد. رمزگذاری ecryptfs encryption این اطمینان را به شما میدهد که در صورت دزدیده شدن لپ تاپ یا دسترسی یک کاربر غریبه به اطلاعات شما امکان استفاده از آنرا نخواهد داشت. هنگام رمزگذاری, داده ها قابل دسترسی نیست مگر اینکه شما وارد حساب کاربری خود شوید یا از طریق ترمینال دستور ecryptfs-mount را اجرا کنید.

هنگامی که شما وارد حساب کاربری خود میشوید تمام فایلهای شما در دسترس قرار میگیرد مگر اینکه از حساب کاربری خود خارج یا ریستارت کنید.

شما میتوانید Swapspace را هم رمزگذاری کنید اما این قابلیت امکان خاموش کردن را غیرفعال میکند. حالا که شما لینوکس فدورا را نصب کرده اید و فراموش کرده اید که فضای خانگی خود را رمزگذاری کنید میتوانید طبق روش زیر اقدام کنید پس از نصب لینوکس فدورا, شما میتوانید پوشه خانگی خود را برای امنیت بیشتر رمزگذاری کنید.پس از ورود به سیستم شما قادر به رمزگذاری پوشه خانه خود نخواهید بود.

قدم اول

با حساب کاربری روت لوگین کنید

قدم دوم

باید نرم افزار ecryptfs را نصب کنیم و حساب کاربری خود را به گروه این برنامه اضافه کنیم با دستورات زیر

dnf install ecryptfs-utils
usermod -a -G ecryptfs user
ecryptfs-migrate-home -u user

به جای کلمه user نام کاربری خود را بنویسید بعد از اتمام کار ریستارت نکنید فقط از حساب کاربری روت خارج و وارد حساب کاربری خود شوید

قدم سوم

دستور زیر را در ترمینال اجرا کنید

ecryptfs-unwrap-passphrase

کار تمام است پوشه خانگی شما رمزگذاری شده است

tutorials/file_system/encrypting_your_home_folder.txt · آخرین ویرایش: 2018/12/27 16:28 توسط phoenix

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki